1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer ?


0

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer ?

Hemen hemen, birçoğumuzun sorunu haline gelen , sivilce lekeri kişi de özgüven problemi oluşturmaktadır. Peki, birçok kişiyi etkileyen sivilce lekeri nasıl geçer. Her konuda olduğu gibi, sivilce lekerini geçirmek konusunda da bilinmesi gereken püf noktalar vardır.Bu sayede, yanlış bir uygulamaya mahal verilmeden ve lekenin daha fazla koyulaşmasını sağlamadan sonuca varabiliriz.Böylece kullanılan, doğal veya kimyasal ürünlerin, etkisini daha da üst seviyelere çıkarmak mümkün olur. Bilindiği üzere, birçok lekeler gibi sivilce lekeleride, yazın güneşten ötürü daha belirgin bir hal almakta, kışın ise bu durum en aza inmektedir.Bundan ötürü ,kişiler yaz ve kış, güneş olsun veya olmasın muhakkak, 30 faktörlük güneş kremlerini yanlarından ayırmamalıdırlar.

Sivilce lekelerinin nasıl geçeceği,

Kişinin istikrar ve titizliğine bağlıdır. Lekelerden kurtulmak isteyen bir kişi, muhakkak haftada bir olmak üzere, cilt tiplerine uygun bir peeling ile ölü derilerini arındırmalıdırlar. Bu işlem kesinlikle, akşam saatlerinde yapılmalı ve muhakkak nemlendirici ile desteklenmelidir. Doğal peeling uygulaması yapmak isteyenler, karbonat, mısır unu, kahve, zencefil veya meyve asitlerinden yararlanabilirler. Vücudumuzun en önemli ihtiyaçlarından biri olan, suyu da hayatımızın en önemli parçası yapmalı, böylelikle lekelerin daha da hızlı geçmesine zemin oluşturulmalıdır.

Sivilce lekeleri nasıl geçer?

Sorusuna verilebilecek birden fazla alternatif var. İsterseniz bu yöntemleri, kısaca sıralayalım. Yoğun ve koyu sivilce lekelerinde, uygulanan yöntemlerin başında iyi bir dermatolağa görünüp, kimyasal veya meyve asitleri ile cildin üst tabakasını soydurmak geliyor. Bu işlem, tamamı ile uzman gözetiminde yapılmalı aksi halde korkunç sonuçlara yol açılabilmektedir. Bir diğer yöntem ise yine bir dermatolağa görünüp cilde uygun uygun , salisilik asit içeren kremler kullanmak olacaktır. Bunun haricinde doğal ve bitkisel maskeler de aşırı koyu olmayan leker üzerinde, düzenli kullanımda sonuç verebilmektedir.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap