1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Muz Kabuğu Yararları ve Faydaları Nelerdir ?


0

Muz Kabuğu Yararları ve Faydaları Nelerdir ?

Muz meyvesi, tüketildikten sonra muz kabuğunu herkes gibi sizde çöpe atanlardan mısınız? Evet, aslında normal şartlar altında en doğru ve uygun olan işlemi yapıyorsunuz. Fakat muz kabuğunun şifalı olduğunu ve birçok vitamin içerisinde barındırmasıyla beraber faydaları olduğunu da bilin isteriz. Ayakkabı temizlemede muz kabuğu kullanıldığı kadar, yüz maskesi yapılarak da ciltte ki temizliğe kadar birçok katkısı olduğu bir gerçektir.

Hem diz hem de bacaklarınızı ovmak için muz kabuğunu masaj aleti gibi kullanabilirsiniz. Kemik ağrılarında muz kabuğuyla diz ve bacaklarınızı ovarak iyi bir şekilde ovalama yapıp masaj yapmış olabilirsiniz.

Ayakkabı temizlemede de yardımcı olan muz kabuğuyla beraber ayakkabınızın hem canlı hem de parlak olmasını sağlarken; bir yandan da tertemiz bir şekilde temizlenmesini sağlamış olabileceksiniz.

Dişlerinizin temizliği, aynı zamanda da dişlerde beyazlatmayı da sağlamak adına muz kabuğunu kullanabilirsiniz.

Muz Kabuğunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Cildinizde kabaran siğiller ya da benzer sivilceler varsa, muz kabuğu sürerek güzelleştirebilir, temizleyebilirsiniz. Muz kabuğunu bu yönden kullanabiliyorsunuz. Cildinizi temizlemek adına bu yöntemi kullanmak mümkündür.

Güzel bir yüze sahip olmak adına muz kabuğunu yüzünüze sürerek, cildinizde ki sivilcelerin yok olmasını sağlayabilirsiniz. Cildinizde kırışıklıkların da yok olması adına muz kabuğunu kırışık bölgelere uygulayarak düzenleyebilir ve kırışıklığın ilerlemesini öncesinde yavaşlatır sonrasında da kesebilirsiniz.

Birçok kişi tarafından ise bilinen şudur ki; muz kabuğunun iç kısmını kullanarak yaralara sürdüğünüzde, yaraları temizler ve yaraların iyi olmasını sağlarsınız. Bu sayede de cildinizde ki yaraların giderilmesini de muz kabuğuyla beraber gidermeyi başarmış olabileceksiniz.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap