Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri!
  1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri!

Kuru ve cansız saçlar kuşkusuz ki kadınlar için oldukça can can sıkandır, reklamlardaki yıldızların saç parlaklığı ne kadar kıskandırıcı olsa da o kadar saçlara sahip olmanız imkansız değildir. Kuru saçlar için parlak jöle ile saçlarınızı canlı gösterme seçeneği saçlarını yorar ve dökülmelere sebep olabilir. Peki saç bakımı için ve saçları canlı işaret etmek için ne yapabilirim sorusunun işte cevabı.

Saçı Parlak Gösterme Yöntemi

Kadınlar için hayatta en önemli şey saçlarıdır. Neden saçlarımız kurudur? Kuru saçlar için neler yapabilir?

Öncelikle saçlarımızın kuru olmasının nedenlerinden biri saçlarımızı çok sıcak suyla yıkamaktır çünkü sıcak su saçımızın ihtiyacı olan bütün yağı alır ve saçlarımızın bununla birlikte saç derimizin kurumasına sebep olur. Bundan dolayı saçlarımızı az birazcık yağlı bırakmalıyız. Bunu yanı sıra dengesiz beslenme, sigara kullanımı, stres, aşırı çay ve kahve tüketimi de saçların kuru olmasının nedenlerindendir. Saç şekillendirme aletleri de saçlarımıza ciddi derecede yıpratır.

Kuru Saç Bakımı

Kuru saçlara sahip kişilerin saçlarına kolayca uygulayabileceği birkaç pratik bilgi;

  1. Avokado: E ve C vitamini bakımından zengin olan avokado kurumuş ve yıpranmış saçları onarır. Yarım avokadoyu 2 damla nane yağı ile püre haline getirip saçımızda uygulayıp 15 dakika bekletip saçlarımızı yıkamalıyız.
  2. Hindistan Cevizi Yağı: Kuru saçlar için çok etkilidir. Bir çorba kaşığı Hindistan cevizi yağını saç uçlarınıza uygulayıp istediğiniz kadar bekleyebilirsiniz.
  3. Zeytin Yağı: Yarım çay bardağı zeytin yağını saçınıza masaj yaparak uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra bol şampuan ile yıkayın. Düzenli olarak yapıldığında saç derinizdeki kuruluk azalacaktır.
  4. Bal: Bir su bardağı ile 2 çay kaşığı balı karıştırıp tüm saça uygulayın. Bu maskeyi yarım saat bekletip yıkayın. Bu maske saçı kuru ve elektriklenen saçlar için idealdir.
  5. Kuruyemişler: Fındık, ceviz, badem gibi yağlı yiyecekleri tüketmeliyiz. Bu besinler saçımızın ihtiyacı olan selenyum, çinko, omega 3 açısından zengindir. Bu nedenle bu besinleri günlük hayatta da kullanmalıyız.

Evde saç maskesi yapımı hem ekonomik hem de kolaydır. Ayrıca kozmetik ürünleri yerine doğal malzemeler kullanıldığı için daha sağlıklıdır.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında