1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Kuru Cilt Bakımı İçin Yapılması Gerekenler


0

Kuru Cilt Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

Bakımı en zor ciltlerden biri de kuru cilt olarak bilinir. Cildinize dokunduğunuzda sertlik hissediyorsanız ya da pul pul dökülme durumları oluyorsa, bu konuda aşağıda birçok fikirleriyle ön plana çıkan önerileri göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Cildinizi güneşten korumalısınız.

 Neden mi? Çünkü UV ışınlarının her cilde karşı bir tehlike beslediği doğrudur. İşte bu nedenle kuru ciltler, bu noktada 2x dikkat etmesi gerekir. Güneş olduğu günlerde, gündüzleri dışarı çıkma durumunuz varsa bunun için güneş kremi kullanarak güneşe çıkmanız önerilir. Ve tabi ki gün içerisinde çokça saatler içerisinde de güneş ışınına karşı cildinizi maruz bırakmayınız.

Sıcak su altına çok girmeyin.

 Hiçbir cilt, ne fazla sıcağa ne de fazla soğuğa maruz kalamaz, kalmamalıdır. Bu nedenle hele ki cildiniz kuru ise, duş alırken ya da yüzünüzü yıkarken sıcak suyun ayarlamasına dikkat ediniz. Bu bağlamda cildinizin daha da kötü bir kuruluğa gitmesini engellemiş olacaksınızdır. Önerilen ise soğuk su olacaktır. Her zaman kan dolaşımını arttırma özelliği sayesinde tercih edilen olabilir.

 

Cildinizi her zaman nemlendirmeye çalışın.

Kuru cilt için ne yapılmalı dediğinizde bitireceğiniz en güzel yollardan biri de elbette nemlendirmek olacaktır. Hele ki geceleri yatmadan önce yapacağınız en güzel şeylerden biri de kuru cilt için kremolarak nemlendirici sürerek cildinizin taptaze bir şekilde kalmasını sağlamak olacaktır. Cilt tipine göre uygun bir vücut yağı ya da kuru cilde iyi gelen harika bakım kremleriyle beraber etkili bir yöntemi siz de uygulayabilirsiniz.

 

Sıvı tüketin.

Cilt kuruluğuna neden olan sebeplerden biri de su tüketmemek olabilir. Bu nedenle günlük su tüketiminiz minimum 2 litre olmalıdır ve sıvı tüketerek siz de en iyi şekilde hem vücudunuzu hem de cildinizi sıvısız bırakmamış olursunuz.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap