Kırmızı Kil Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Kırmızı Kil Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır?

0

Cilt adına doğallıktan vazgeçmeyenler için her gün farklı bir ürün keşfediliyor. Cilt bakımı konusunda uzman olan kişilerin yeni keşfi olan kırmızı kil maskesi, cilt güzelliğine olan katkıları ile son dönemde adından sıkça söz ettiriyor.

Aşırı yağlı ciltten şikayet edenlerin imdadına yetişen kırmızı kil aynı zamanda siyah nokta ve sivilcelerle doğal olarak savaşmak için mükemmel ürünlerin bir parçasıdır. Yüze uygulanması tavsiye edilen kırmızı kil maskesi , farklı cilt tiplerine uygun pek çok üründe de bulunabilir.

Kırmızı Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt güzelliği için birden çok faydalı unsuru içeriğinde barındıran kil, yüz ve dekolte bölgesi için muazzam bir maske olarak karşımıza çıkmaktadır. Kırmızı kil ile maske hazırlarken yüz için bir yemek kaşığı kil yeterlidir.

Daha geniş yüzeye uygulanacak maske için daha fazla kil kullanabilirsiniz. Kil miktarını belirledikten sonra kili azar azar sulandırıp kremsi bir kıvama getirerek hazırlaması kolay bir maske elde edebilirsiniz.
Kil maskesi hazırlanırken kullanıma hazır kullanılması ve kilin tahta kaşıkla karıştırılması önemli detaylardan biridir. Kırmızı kilde cilt sağlığına faydalı birçok vitamin ve mineralin varlığı hazırlık aşamasında özel dikkat gerektirir.

Kırmızı Kil Maskesi Hangi Cilt Tiplerine Uygundur?

Cilt maskelerini uygularken göz önünde bulundurulması gereken en önemli kriterlerden biri cilt tipi özellikleridir. Yağlı ciltler için cildi yağlı hale getiren bir maske tarifi uygulamak daha fazla cilt sorununa neden olur.

Bu nedenle kırmızı kil maskesi yağlı ciltler için ideal olan maskelerden biridir. Sadece cildin yağ seviyesini dengelemekle kalmayıp canlı görünmesini ve hissettirmesini sağlayan bu maske tarifini haftada bir uygulamakta hiçbir zararı yoktur.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap