Gül Suyunun Saça ve Cilde Faydaları
  1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Gül Suyunun Saça ve Cilde Faydaları

Gül suyu tonik olarak kullanıldığında ciltteki fazla yağın atılmasına yardımcı olur. Saçınızda kullanırsanız yağı çıkarmak için de kullanılabilir. Gül suyunun cilt için de birçok faydası vardır.

Gül Suyunun Saça Faydaları

Bazı insanlarda yağ bezleri o kadar aktiftir ki, saçlı deride bulunan saç klonunun kökünde çok miktarda sıvı, yağlı bir madde salgılarlar. Bu sıvı saçı yağlı ve çirkin hissettirir. Bu yüzden saçların yağlanmasını önlemek için gül suyu kullanılabilir. Saçınızdaki yağı gidermek için bir pamuk yardımıyla gül suyunu alın ve saç derinize uygulayın. Bunu yaptıktan sonra saçınızda fazla yağ oluşmasını önlemek için saçınızı gül suyu ile yıkamalısınız. Çok etkili bir yöntemdir ve yağ çıkarıcı şampuanların aksine saçınızı kurutmaz.

Gül Suyu Saça Nasıl Uygulanır

Gül suyu yağı kontrol etmeye yardımcı olur. Gül suyu saç derisini yatıştırır ve nemlendirir. Maksimum fayda için gül suyu ile birlikte gliserin kullanılmalıdır. Çözelti yapmak için gliserin ve gül suyu karışımı yapabilirsiniz. Bu karışımı saç derinize ve saçınıza masaj yaparak yedirmelisiniz. 15 dakika sonra iyice durulamalısınız. Daha iyi sonuçlar için haftada bir kez tekrarlamalısınız.

Gül Suyunun Cilde Faydaları

Parlayan bir cilt için banyo suyunuza gül suyu eklemelisiniz. Bu tedavi zihni ve bedeni rahatlatır ve sakinleştirir. Akne ve kızarıklıklardan kaynaklanan cilt tahrişini azaltmak için yüzünüzü gül suyuyla yıkamalısınız.

Kuru cildiniz varsa gül suyuna biraz gliserin ekleyip cildinize uygulamalısınız. Gül suyu ve sandal ağacı cildi yatıştırmaya ve canlandırmaya yardımcı olur. Gül suyu güneşten yanmış cildi yatıştırır. Gül suyu pH dengesini korur ve dermatit, akne ve egzamayı yatıştırır. Yaraları ve yaraları iyileştirirken cildi rahatlatır, nemlendirir ve canlandırır. Antibakteriyel özellikler sağlayarak cilde yardımcı olur. Vajinadaki ince çizgileri ve kırışıklıkları korurken yaşlanan cildin gençleşmesine yardımcı olur.

Emoji İle Tepki Ver
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında