Elma Sirkesiyle Cilt Lekelerinden Kolayca Kurtulun
  1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Elma Sirkesiyle Cilt Lekelerinden Kolayca Kurtulun

İnsan doğası için bir keşif olan elma sirkesi, doğal tedavi yöntemlerinden biridir. Pek çok cilt ve metabolizma sorunu elma sirkesi ile çözülebilir. Vücuda her açıdan faydası olan bu muhteşem sirkeyi herhangi bir yan etkisi olmadan kullanabilmek mümkündür. İnsan cildinin en büyük sorunlarından biri olan sivilceden güneş lekesine kadar her sorunu elma sirkesi ile çözümleyebilirsiniz. En eski doğal ilaçlar arasında kabul edilen sirke sayesinde pürüzsüz ve sorunsuz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Elma Sirkesi ile Sivilce Tedavisi

İnsan cildinin kendine özgü yağ dengesi vardır. Beslenme, stres ve farklı faktörler nedeniyle yağın dengesinde değişiklikler meydana gelebilir. Yağ dengesinde oynama olduğunda ise ciltte sivilcelenme ortaya çıkmaktadır.

Sivilcelerle mücadele etmek isteyen pek çok kişi, cilde yanlış müdahalede bulunmaktadır. Özellikle ilaç kullanımında doktor tavsiyesi almadan hareket edenler, sivilcelerinin artışına neden olmaktadır. Bu işleminde cildinizi yatıştırmak ve nefes alması için elma sirkesini tercih edebilirsiniz. Sabah kalktığınızda ve gece yatmadan önce cildinizi temizlemek için elma sirkesi toniği kullanırsanız, sivilceler kısa sürede yok olur.

Elma Sirkesi ile Siyah Nokta Tedavisi

Cilt sorunları arasında siyah nokta en kalıcı sorundur. Hiçbir zaman çözülmeyen ve sürekli kendini tekrar eden sorunun bitmesi biraz zaman alıyor . Siyah noktalarınız için kullanacağınız herhangi bir kozmetik ürün sağlıklı sonuç vermeyecektir. Aksine uzun vadede artışa neden olacaktır. Bu nedenle doğal olanlara başvurmayı denemelisiniz.

Siyah noktalar için elma sirkesi kullanmak istiyorsanız, önce cildi iyice temizlemelisiniz . Ardından bir pamuğa elma sirkesi sürmeniz ve siyah nokta oluşana kadar kapatmanız gerekir. 15 dakika kapatıldıktan sonra taze elma sirkesi ile iyice silmelisiniz. Cildinizi günde iki kez bu şekilde temizlediğinizde, siyah noktalardan kısa sürede kurtulabilirsiniz .

Elma Sirkesi ile Kırışıklık Tedavisi

Ciltte zamanla doğru orantılı olarak kırışıklıklar oluşur. Önce göz çevresinde, ardından tüm ciltte oluşan kırışıklıklar, gerekli adımlar atılırsa önlenebilir. Elma sirkesi kırışıklıkları önlemede birçok kozmetik üründen daha faydalıdır.Özellikle yüzde meydana gelen kırışmalara kısa sürede çözüm olabilmektedir.Temizlediğiniz ve soyduğunuz bir soğanı rendeleyin, suyunu sıkın. Bir yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. Cildinizin kırışık bölgelerine uygulayın. Uyguladığınız noktalarda yarım saat bekletip temizleyebilirsiniz.

Elma Sirkesi ile Güneş Lekesi Tedavisi

Özellikle yaz aylarında en sık görülen sorunlardan biri güneş lekeleridir. Kısa sürede kendini gösteren ve cildin benekli görünmesine neden olan güneş lekeleri kolay kolay tedavi edilememektedir.Bu nedenle henüz gerçekleşmeden fark edilmesi önemlidir. Yeni oluşan güneş lekelerine elma sirkesi sürerseniz lekelerden kurtulmanız mümkündür.

Orta boy 2 adet havuç rendeleyin ve suyunu sıkın. Ardından bir çay kaşığı elma sirkesi ekleyin. Güneş lekelerine düzenli olarak uygulayın. Cildinizi tazeleyecek ve güzel görünmesini sağlayacaktır.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında