Cilt Temizliği İçin Pratik Bilgiler
  1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Cilt Temizliği İçin Pratik Bilgiler

Kadınlar organik güzelliklerini korumak için cilt temizliği için pratik bilgiler aramaktadır. Birçok kadının kendine has cilt bakım uygulamaları bulunmaktadır. Peki naturel olarak cildimizi nasıl temiz tutabiliriz?

Limon ile Sivilcelerden ve Bakterilerden Kurtulun

Bir kaç damla limonun sivilceleri iyi mi yok ettiğini biliyoruz. Aynı zamanda bunu vücudunuz içinde kullanabilirsiniz. Limon her vakit cilt için yararlı olmuştur. Bir limonu sıkarak, temiz bir pamuk sayesinde vücudunuzu silmeye başlayın. Bunu yaparken genital bölgelerinize uygulamamaya dikkat gösterin. Aksi şekilde yanmalara yada tahrişlere sebep olabilir. Vücudunuzu güzelce sildikten sonrasında 5-10 dakika bekleyin ve güzelce yıkanarak temizlenin.

Buz Tutmuş Maden Suyu ile Cilt Temizliği

Sıcak yaz aylarında bu uygulama çok rahatlatıcı ve yararlı olmaktadır. Kış aylarında ise bu işlemi normal maden suyu ile de yapabilirsiniz. Buz tutmuş maden suyunu vücudunuzda temizleme yaparmış gibi benzer biçimde gezdirin. Maden suyunun içinde bulunan mineraller cildinize iyi gelecektir. Güzelce cildinize uyguladıktan sonra 15 dakika kadar bekleyin ve peşinden güzelce duş alarak temizlenin. Eğer sıvı olarak yapmak istiyorsanız, yeniden temiz bir pamuk yardımıyla maden suyuyla vücudunuzu silin. Temizleme işlemi bittikten sonra 15-20 dakika kadar bekleyin ve duş alın.

Dudak Çatlakları ve Cilt İçin Bal

Bal her zaman dudak çatlaklarına iyi gelmiştir. Ruj sürer gelir benzer biçimde dudaklara sürülen bal çatlakları yok etmektedir. Tabi bu balı yalamadan durmanız gerekiyor. Bal dudakta minimum 15 dakika kadar durmalıdır.Bir taraftan ise cilt sağlığı için faydalı olan bal vücudu temizlerken aynı zamanda da cildi güzelleştirmektedir. Bir su bardağı suyun içine bir tatlı kaşığı bal atarak karıştırın. Bal kaşıktan yok olana kadar karıştırın.

Sonrasında elinizin yardımı ile balı masaj yaparmış gibi vücudunuza yavaş bir halde sürün. Tekrar genital bölgelere dikkat edin ve buralara sürmemeye çalışın. Masaj yaparmış şeklinde bütün balı yüzünüz dahi vücudunuza yedirin.

Peşinden 15 – 20 dakika kadar bekledikten sonra çok güzel bir şekilde duş alarak temizlenin. Bu işlemi 10 günde bir uygulamak yararlı ve yeterli olacaktır.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında