1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Cildinizi Kışa Nasıl Hazırlamanız Gerekir ?


0

Cildinizi Kışa Nasıl Hazırlamanız Gerekir ?

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte yıpratıcı etkiler de meydana çıkar. En çok cildimiz, yüz hatlarımız bu yıpratıcı etkiden olumsuz olarak etkilenir. Buna karşı çıkmak adına kış aylarında en iyi şekilde bakım yapmak adına neler yapılabilir işte bazı püf noktalar…

Bir anda değişen hava, kaloriferin etkileri yada sert bir rüzgar… Cildi gerçekten yoran, kış aylarında çok etkileyen unsurlardır. Bu konuda uzmanların yardımıyla birbirinden farklı toplamda 4 yöntem hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kuru Cildinizi Yenileyeceksiniz.

Soğuyan havaya karşı siz de kan dolaşımını azalmış halinden artan hale getirmek adına antioksidan olarak ve de besleyici maddeler olarak belirli besinler alabilirsiniz. Eğer cildinizde yağ kaybetme olursa, cilt hassaslaşır ve kurur. Buna karşılık iyi bir şey yapmak isterseniz, nemi geri kazanmanız gerekecektir. İşte bu noktada nemlendirici krem kullanabilirsiniz.

Cilt Temizliği Çok Önemli !

Cildinizi en iyi şekilde temiz tutmak isterseniz, bazı püf noktalardan faydalanabilirsiniz. Kuruyan cildiniz için yaptığınız makyajla beraber günlük cildin temizlenmesi önemlidir. Eğer cildinizi güzel ve duru tutmak, bir o kadar da canlı kalmasını isterseniz yapılacak işlem tabi ki kuru cildi yumuşak ve aşındırmayacak şekilde temizlemek olacaktır.

Peeling Uygulaması Yapabilirsiniz.

Cildinizde ki ölü hücrelerden cildinizi kurtarın. Bunun için peeling uygulaması yapabilirsiniz. Cildi besleyen bakım ürünleri vardır, siz de bu cildi besleyen bakım ürünleriyle beraber cildinizi hem besler hem de yenilersiniz. Kan akışını istediğiniz biçimde yenilemek için hemen bu bakım kremlerini tercih ediniz.

Su İçmeyi İhmal Etmeyin.

Basit ancak etkili bir öneri ise tabi ki su tüketmek olacaktır. Elbette cildiniz dışında tüm vücuda etkisi olan su, günlük tüketimi önemli olmakla beraber günlük 2.5 litre su tüketimini aksatmadan kış ayları dahil kaybettiğiniz nemi geri kazanmak üzere önemlidir.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap