1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Cildinizi Güzelleştirmenin Sırrı Nelerdir ?


0

Cildinizi Güzelleştirmenin Sırrı Nelerdir ?

Cildi gerçekten de ışıl ılık olan, canlı ve genç görünen birçok kadın etrafınızda vardır. Bu kadınların gerçekten de ciltlerinde ki bu parlaklığı, canlılığı nasıl yaptıklarını siz de merak ediyorsanız eğer, sizlere aşağıda birkaç başlık altında cildi güzelleştirmenin sırları hakkında bilgi vermeye çalıştık.

 

 

Güneş ışınlarından cildinizi koruyun.

Cildine dikkat eden ve güzel görünen kadınlar, günümüzde güneş ışınlarına karşı ciltlerinde sorun olmaması adına ciltlerini koruyorlar. Şapka, güneş gözlüğü ya da güneşin en tepede olduğu saatlerde dışarıya çıkmama gibi korunma seçeneklerinden bazılarını yapıyorlar. Yaza özel değil aynı zamanda kış döneminde de cildi korumanın önemini biliyor ve fark ediyorlar.

Antioksidan besinler her zaman tüketmeye çalışın.

Cildinizin doğal korunmasına ve nem seviyesine zararlı olan şeylerden biri de şehir hayatında ki strestir, egzoz dumanıdır ya da zararlı güneş ışını gibi etkenlerdir. Cildinizi daha güzelleştirmek adına siz de antioksidan besinleri düzenli olarak tüketebilirsiniz. Çilek, ıspanak, brokoli, domates, siyah üzüm, ıspanak, böğürtlen, kayısı, ceviz, fındık gibi besinlerin tamamında antioksidan özelliği vardır.

Makyaj temizliği yapmadan uyumak yok!

Evet, yanlış duymadınız. Makyaj yapmak ne kadar kolaysa, makyajı temizlemek de bir o kadar kolay ve üşünmeden yapılabilir bir iş olarak gelmelidir. Çok yorgun olsanız bile, hiçbir sebep sizlere makyajı temizlemeden uyumaya ikna etmemelidir. Buna dikkat ederek siz de cildinizin temizliğiyle beraber cilt bakım kremi uygulayabilir ve rahat bir uykuya geçiş yapabilirsiniz.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap