1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Çatlamış ve Kuru Dudaklarınız için Mükemmel Bakım Önerisi


0

Dudak bakımı için evde acı ve ağrı çekmeden peeling uygulayabilirsiniz. Dermaroller’in ucundaki ince iğneler, dudakların üst tabakasındaki ölü derinin atılmasını ve yeni hücrelerin yenilenmesini ve sağlıklı hücrelerle yer değiştirmesini sağlar. Uygulamadan sonra gözenekler 10-15 saniye açık kalacağı için uygulamadan hemen sonra bölgeye vitamin, nemlendirici, antioksidan krem ​​veya hyaluronik asit yardımcıları enjekte ederseniz bu ürünler cilt altındaki dokuya daha hızlı ve kolay ulaşacaktır.

Ancak unutmayın: Cildiniz hassas ve alerjik ise, daha küçük mm’lerde dermaroller kullanmanız önerilir.

Kurumuş dudaklar için bakım önerileri:

  • Dudaklarınızı düzenli olarak yumuşak bir diş fırçası ile fırçalayın. Bu şekilde, ölü deriyi kaldırabilirsiniz.
  • Koyu renkli veya mat rujlar dudakların daha hızlı kurumasını sağlayabilir. Özellikle kış aylarında mat ve/veya koyu renk ruj kullanacağınız zaman, rujdan önce dudak nemlendiricisi kullanın.
  • Nane yağı dudaklarınızı nemlendirmeye yardımcı olur. Nane yağı ile dudaklarınıza düzenli olarak masaj yapabilirsiniz. Bu dudaklarınızın daha canlı görünmesini sağlayacaktır.
  • Sağlık için su içmenin önemi büyük. Ancak özellikle dudak kuruması sorununuz varsa, bol su içmeniz daha da önem taşır. Çünkü vücuttaki su eksikliği ciltte kurumaya ve dudaklarda yıpranmaya neden olabilir.
  • Dudaklarınız için düzenli olarak nemlendirici bitkisel yağlar kullanmak, haftalık peeling ve maske uygulamaları da dudaklarınızdaki kuruluğu önlemeye yardımcı olur.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap