Buz Lazer Epilasyon Nedir? Buz Lazer Epilasyon İşe Yarıyor Mu?
  1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Buz Lazer Epilasyon Nedir? Buz Lazer Epilasyon İşe Yarıyor Mu?

0

Lazer epilasyon kadınların son yıllarda en fazla tercih ettikleri tüy alma yöntemlerinden biridir. Hem uzun süre çıkmasına engellemiş olan aynı zamanda azalmasını sağlayan lazer epilasyonun da çeşitleri vardır. Son günlerde adını sıkça duyduğumuz buz lazer nedir? Buz lazer epilasyon işe yarıyor mu?

Buz lazer,  son teknoloji epilasyon şekillerinden biridir. Kıl kökündeki farklı yapıları hedef alan ve farklı dalga boylarına sahip olan yöntem, istenmeyen kıllar için kesin çözümdür. Buz epilasyon çok daha geniş yüzeyleri hedef alır ve her bir atışta çok daha çok kıl köküne ulaşır. Bundan dolayı bununla birlikte diğer epilasyon yöntemlerine kıyasla seanslar daha kısa devam eder. Bütün vücut buz epilasyon seansları, ortalama 35-40 dakikadır. Buz lazer epilasyon yöntemi, yüksek etkili olduğu için, yine diğer epilasyon çeşitlerine oranla seans rakamları da azdır. Yaklaşık 6 seans sonrası istenmeyen tüylerden kurtulmuş olunabilir. Buz epilasyonda sık sık atışlar yapılır ve bu sayede uygulama kıl köklerini yavaşça ısıtır. Bu ısıtma aralarında verilen soğutma, ağrıyı ve acıyı en düşük seviyeye çeker.

PEKİ BUZ LAZER YÜZE UYGULANIR MI?

Lazer epilasyonun en sık yaptırıldığı bölgeler içinde yüz de vardır. Yüz bölgesindeki tüyler özellikle bıyık, uzaması birçok kadının görsel sorunlarından bir tanesidir. Yüz bölgesi hormonal olarak da hassastır ve yüzdeki kıllar çoğu zaman çok derin köklere sahiptir. Yüz bölgesine müsait epilasyon seçilmezse muhtemelen kıl kökleri yine uyanacaktır ve epilasyon işlemi başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

Yüzdeki tüylerden kurtulmak isterken, hem başarısızlıkla aynı zamanda daha çok kıl artışıyla uğraşmak istemeyenler için en müsait metot yani yöntem buz epilasyondur. Buz epilasyon ciltteki en açık ve en zayıf tüylerde bile etkili olduğu için yüz bölgesinde başarılı sonuçlar verir. Ayrıca acı minimize durumdadır ve konforludur. Buz epilasyon, doğru işlemle ve güvenli kişiler tarafınca yapıldığında yüz kıllarından kurtulmayı sağlayacaktır. Bu sebeple de gayet hijyenik ve konforlu uygulama sağlanır.

BUZ LAZER EPİLASYON KALICI ETKİ EDER Mİ?

Açık renkli ve kuvvetsiz tüylere birkaç sene öncesine kadar epilasyon uygulanamıyordu. Epilasyon başarısı için haftalar öncesinden kıllar jiletle alınıp, güçlendirilmeye çalışılıyordu. Ancak güçlendikten sonra, yapılan işlemler o kılları da algılayabiliyordu. Bunu yapmayan kadınlar ise yeniden küçük tüyleriyle baş etmek için çeşitli yollar deniyordu.

Şimdi ise buz epilasyon bu sorunu kökünden çözdü. Artık hem ince hem kalın tüyler için kalıcı çözüm elde eden buz epilasyon var. Etkisi vücudun neredeyse her bölgesinde görülür. Sahip olduğu teknolojiyle kılları net olarak giderme yetisine sahiptir.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap