1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Boyun Güzelleştirme Yöntemleri


0


Zaman içerisin de, boyun ve gıdık bölgemizde oluşan sarkıklıklar, kırışıklıklar, daha yaşlı görünmemize sebebiyet verebilir. Hızlı kilo alıp verme ve boyun egzersizleri yapmamak, yaşa kiloya ve genetik yapıya bağlı olarak pek çok nedenden ötürü, boyun çevremiz fazlaca kalın olabiliyor.

 

Boyun Güzelleştirme Yöntemleri

Boynunuzu inceltmek için egzersiz yapmak, daha zarif bir görüntüye kavuşmanızı sağlar. Yalnız cildin sarkmaması ve lifting etkisi oluşması için en doğal yöntemlerle kürler uygulamak gerekmektedir.

Gıdı Uygulamaları ve Sarkık Çene

Toksinlerin salınmasını sağlamak, değerli mineral ve vitaminleri almak, sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek, sarkan çene kaslarının yeniden toparlanmasını ve daha genç görünmesini sağlar.

Sıvıların tutulmasını önlemek için naturel meyve suları tüketmek daha yararlı bir adım olucaktır. Her yemekten önce 1 bardak taze meyve suyu içmek, kasların form kazanmasına, cildin güzelleşmesine, fazla yağların yakılmasına yardımcı olur ve bedeninizin doğal elastikiyet kazanmasına olanak sunar. Özellikle kavun ve nane suyu içmek, çene sarkıklıklarının giderilmesine, boyun kalınlığı problemlerine fazlasıyla iyi gelmektedir.

Boyun Zarifliği İçin E Vitamini

Cildi güzelleştiren E vitamini hem E vitamini kapsülü olarak alınıp cilde uygulanabilir hem de E vitamini bakımından zengin besinlerle doğal olarak alınır. Yeşil yapraklı sebzelerde bol miktarda bulunan E vitamini tüketmek, boyun yağlarının azalması ve boynun incelmesine olanak sunar.Kahverengi pirinç, buğday ve yağı, soya, fındık ve elma E vitaminini doğrudan veren besinlerdir.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap