1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Bacakları Pürüzsüzleştirecek Kahve Peelingi


0

Kahve ile yapılan bacak peelingi evlerde kolaylıkla uygulanabilecek doğal yöntemler arasında yer almaktadır.  Pürüzsüz bacaklara sahip olmak elbette mümkün olmaktadır. Bunun için kadınların uygulayabileceği doğal yöntemler arasında kahve ile yapılabilecek peeling uygulamalarının iyi ve olumlu sonuçlarını göreceksiniz. Kahve ile yapılan peeling işlemi doğal yöntemler arasında en fazla tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Cilt sağlığını korumak ve kadınların hayal ettiği pürüzsüz bacaklar için peeling uygulama işlemi daha önem kazanmaktadır.

Kahve Telvesini Peeling Olarak Kullanımı

Kahve tüketimi, Türk kadınlarının vazgeçilmez tutkuları arasında yer almaktadır. Kahvelerinizi içtikten sonra bacaklarınıza uygulayabileceğiniz telve maskesi ile pürüzsüz görünümlü bacaklara sahip olabileceksiniz. Kahve telvesi ile yapılan kahve peelingi oldukça basit ve doğal yöntemler arasında yer almaktadır. Temiz bacaklara uygulanan telve maskesi sayesinde kadınlar bacaklarındaki pürüzsüz görüntünün etkisini kısa süre içerisinde görmektedir.


İçerisinde barındırdığı mineral ve vitaminler sayesinde cilt üzerinde doğal bir peeling etkisine sahip olan kahve telvesi yapımı uygulaması oldukça kolay olan doğal yöntemler arasında bulunur. Kendinize bacak pürüzsüzleştirme programı hazırlayarak aksatmadan haftada üç gün banyo öncesinde yumuşak masajlar halinde bacaklarınıza uygulayacağınız kahve telveli maskeler ile cildiniz sıkılaşarak temizlenir ve cilt üzerindeki akne ve sivilce sorunları giderilir. Uygulama sonrasında 10-15 dakika beklenerek yıkanmak yeterli olacaktır.

Kahve telveli peeling uygulanması için gerekli olan malzemeler;

  1. 1 paket kahve telvesi (içilen kahvelerin telveleri olabilir)
  2. 1 limon suyu veya esmer şeker
  3. 1çay bardağı zeytinyağı

Türk kahvesi tüketiminin saymakla bitmeyen şifalı faydaları yanı sıra cilt üzerinde mucize etkileri bulunmaktadır.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap