1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Aleo Vera Bitkisinin Cilt ve Saç Üzerinde Muhteşem Faydaları


0


Mucize bitki aloe vera cilt ve saçlarınıza mükemmel gelecek. Tüm cilt ve saç problemleriniz için tek elden çözüm olacak bir “mucize” ürüne sahip olmak istediniz mi? Bizler endişelerimiz için en karmaşa çözümleri bulma eğilimindeyiz ve genellikle en rahat olanları ihmal ediyoruz. Sadece bütçemizi aşmak için cilt tipimize uyan harika ürün için internette gezinmek için saatler harcıyoruz. Ancak endişelenmeyin, binlerce lira harcamanızı gerektirmeyen, cildinize ve saçınıza verimli bir halde bakacak bir çözümümüz var.

Sizlere saç ve cilt bakımı için bir çare olarak harikalar yaratan en mütevazı ev bitkisi Aloe Vera’nın faydalarını sunuyoruz. Aloe vera jelinin sayısız faydalı avantajına birlikte bir göz atalım gelinn..

Cilt Bakımı İçin Aloe Vera Faydaları

Tüm Cilt Tiplerine Uygun

Aloe vera jel, su bazlı özelliğinden dolayı bütün cilt tiplerine uygundur. Aloe vera jel, cildi yenileyen proteinler, vitaminler ve mineraller açısından oldukça zengindir. Çok fazla yağlı olma eğiliminde olan nemlendiricilerin aksine aloe vera jel hafiftir ve cildin en derin katmanları tarafından sihir biçiminde emilirken size doğal olarak daha genç görünen bir cilt verir. Epidermis sudan daha hızlı nüfuz eder ve her türlü hava koşulunda cilde uyum sağlar.

Sivilce ve Lekelerle Savaşır

Aloe vera jeli, sivilce ve cilt lekeleriyle mücadele söz mevzusu olduğunda harikalar yarattacağını bilin. Aloe vera jelinin antibakteriyel özellikleri havadaki kirleticilerin neden olduğu mikroplarla savaşmaya destek olur. Gözeneklerinizin boyutunu küçültmek ve ciltte biriken kirleri temizlemek için gözenek sıkılaştırıcı olarak da kullanabilirsiniz.

Hassas bir cilt ile mücadele ediyorsanız, aloe vera jeli, kızarıklığı azalttığı ve iltihaplanmaya karşı savaştığı için en iyi çözüm olabilir. Aloe vera jelini gece rutini olarak cildinize de uygulayabilirsiniz. Yüzünüzü yıkayın ve uygulayın; aloe vera ile nazikçe masaj yapın. Yatmadan önce uygulayın ve uyuyun. Sabah ışıltılı ve eşit tonlu bir ciltle uyanacaksınız.

Göz Altındaki Koyu Halkaları Azaltır

Bu karmaşa dünyasında her gece 7-8 saat uyumamız bazen çok zor olabiliyor. Fakat bu, işe sarkık gözlerle gideceğin ettiği anlamına mı geliyor? Aloe vera jel, Yetmeyen  uykudan meydana gelen gözlerin altında oluşan şişkinliği hafifletmeye yardımcı olan sakinleştirici maddeler içermektedir. Gözlerinizin altına bol miktarda jel uygulayın ve tamamen emilene ve ışıltılı görünen bir cilde uyanıncaya kadar iyice masaj yapın. Evde yetiştirdiğiniz aloe vera bitkisinden bir dal kırın ve içindeki jeli göz altlarınıza uygulayın. Basit ve hızlı çözüm.

Cilt Hasarını Tersine Çevirmeye Yardımcı Olur


Aloe vera, mucize bir bitki olarak bilinmektedir. Güneş yanığı, bronzluk, kesikler ve diğer yaralanmaların iyileştirilmesinde oldukça fayda sağlar. Aloe vera jeli organik bileşenleri yaraların iyileşmesini hızlandırır ve cilt yanıklarını tedavi etmek için kullanılabilir. Yüksek penetrasyon özelliklerinden dolayı cilt hücresi çoğalmasını hızlandırır. Güneş yanıklarını yatıştırmak için en fazlaca yaz günleri için uygundur.

Üniseks Ürün


Anti-mikrobiyal özelliklere sahip olan, aloe vera jeli, ağda yada cilt tahrişleri yatıştırmak için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ek olarak, tıraş bıçağı bıçaklarının sebep olduğu cilt iltihabını azalttığı için erkeklerde tıraş sonrası aloe vera jeli kullanılabilir. Hafif olması, cildi rahatlatır, yumuşak ve nemli görünmesini sağlar.

Saç Bakımı İçin Aloe Vera Faydaları

Saç Büyümesine Yardımcı Olur

Aloe vera saç bakımı söz konusu olduğunda da çok etkilidir. Günlük saça fön çekmek, saçları yıpratabilir.Ayrıca, sizi arada bir saçınızı kesmeye zorlayan çok sayıda kırık saç uçlarına sahip olabilirsiniz. Jeli kırık saç uçlarınıza uygulayın ve bir gece beklemeye alın ve garantili pozitif yönde sonuçlar için uyanın. Aloe vera jel, saç derisindeki kan dolaşımını artırarak hızlı saç uzatmaya destek sağlar.

Saç Kremi Gibi Davranır ve Kepeği Azaltır

Aloe vera jel saçı nemlendirerek yumuşak ve parlak hale getirir. Yağlı olmayan jel, mantar enfeksiyonlarını iyileştirerek kepekle savaşır ve yağlı saç derisine neden olan sebum salgısını iyi oranda azaltır.

Aloe vera bütçeye dosttur ve sizi cildinize bile uymayabilecek pahalı güzellik ürünlerini savurmaktan kurtarmış olur. Hatta evinizde bile aloe vera bitkisini yetiştirip büyütebilirsiniz. Şayet satın alıyorsanız organik aloe vera jel olmasına dikkat edin. Daha önceden aloe vera jeli kullananlar yorum yazabilir ve bizlere deneyimlerini paylaşabilir.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap