İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Astroloji
  3. Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak Burcu Özellikleri


Oğlak Burcu Özellikleri

Günü : Cumartesi

Rengi : Kahverengi ve Siyah

Taşı : Ametist

Niteliği : Öncü

Elementi : Toprak

Gezegeni : Satürn

Tarzı : Koyu toprak tonları, şekilli kesimler, smokin, koyu ve resmi giysiler, sıkı ve vücuda oturan kıyafetler, fötr şapka

Anlaştığı Burçlar : Başak, Yengeç, Boğa

Anlaşamadığı Burçlar : Yay, Koç, İkizler

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Kemikler, Cilt, Dişler

Olumlu Yönleri : Tertipli, planlı, ciddi, hesaplı, güvenilir, stratejik, düzenli, güçlü, dayanıklı, tutumlu

Olumsuz Yönleri : Antisosyal, soğuk, cimri, katı, buyurgan, mesafeli, yanlızlığı seven, itibar düşkünü

Oğlak Burcu Özellikleri : Planlı, ciddi, disiplinli, soğuk kanlı, mesafeli, iş ve kariyer odaklı, organize

Oğlak Burcu Kadını : Yanlızlığı ve  tek başına hareket etmeyi severler. Evine ve ailesine düşkündür. İyi bir iş kadınıdır. Kendi kural ve prensipleri vardır. Bazen fazla disiplinli ve soğuk olabilirler. Tam bir görev insanıdır. Evine ve ailesine karşı sorumluluklarını yerine getirirler.

Oğlak Burcu Erkeği : Zamanlamaları iyidir, fazla dakiklerdir. Güvenilirdir. Hiçbir şeyi kolay kolay kabul etmezler fakat tamam dedikleri zaman sonuna kadar güvenebilirsiniz. Sizi yarı yolda bırakmazlar. Düzen, disiplin ve kural anlayışıyla bazen sıkıcı olabilirler.

Aşık Olan Oğlak Burcu : Oğlak burcu ile bir ilişki sabır gerektirir çünkü zamanla anlaşır ve olgulaşırlar. İlişkilerini son derece ciddiye alırlar. Plandan ve düzenden hoşlanırlar. Soğukkanlı, mesafeli ve katı oldukları için son derece güvenilir gözükebilirler. Boş konuşmalardan ve laubalilikten hoşlanmazlar. Sürprizlerle karşılaştığınızda çok beklenti içine girmeyin, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Sosyal konum ve statü onlar için önemlidir. Onlarla konuşurken kullandığınız kelimelere dikkat etmelisiniz. İtibarlarının zarar görmesini istemezler. Sevgili yada eşlerinin saygınlık görmesini ve toplumca kabul edilen davranışlar sergilemesini isterler.

Anne Olan Oğlak Burcu : Mesafeli ve ciddi bir annedir. Şefakatini, merhametini, duygularını göstermekten hoşlanmazlar. Konuşmayı çok sevmez, ağır kelimeler söyleyebilirler. Çocuklarının sorunları için yapıcı, mantıklı, sert, zorlayıcı çözümlerle gelebilirler. Çocuğundan her zaman olgunluk, ağırbaşlılık ve itaat beklerler.

Baba Olan Oğlak Burcu : Çoluk çocuk işleri pek onlara göre değildir. İşi ve itibarı daha öndedir. Oyun oynamaktan ve şakalardan pek hoşlanmazlar. Ciddiyeti zaman zaman sıkıcı olabilir. İyimser, canlı ve neşeli bir baba değillerdir. Bir şey için söz verdiğinde, yaparım dediğinde sizi yarı yolda bırakmaz, sözlerini tutarlar.

Çocuk Olan Oğlak  Burcu : Planlı ve düzenli bir hayatları olsun isterler. Her yaşta olgundurlar. Oyunları plan yaparak oynar, yeri geldiğinde arkadaşlarını yönetebilirler. Duygularını pek paylaşmazlar. Onları anlamanız zaman ve sabır gerekebilir.

Yorum Yap

    Yorum Yap