Flört Döneminizi Dolu Dolu Yaşayın
  1. Ana Sayfa
  2. Aşk/İlişkiler

Flört Döneminizi Dolu Dolu Yaşayın

0

Flört Döneminizi Dolu Dolu Yaşayın

Mükemmellik aslında insandan çok uzak ve hedef olarak konulduğunda çok yorucu bir kavram. Harika evlilik mi yoksa harika uyumlu çiftler mi ? Çiftler birbirine uyumlu olup olmadıklarını nasıl anlarlar? Sadece temel konularda uyum, uyumun tam yakalanamadığı konularda da saygı ve kabulleniş çok önemlidir. Insanı insan yapan temel değerlerin ve hayattan beklentilerin paralelliği uyum konusunda her vakit avantaj yaratır. Aksi takdirde çatışmalarla baş etmeye çalışmak çoğu zaman çifti yıpratır. Örneğin para yönetimi konusunda farklı bakış açılarının olması, çiftler için zorlayıcı etkenlerden biridir.

Çiftlerden birinin “gün bu gündür yaşamın keyfini çıkaralım” derken, ötekinin yarını garanti almak için tasarruflu davranma eğiliminde olması, çift için zorlayıcı bir değişiklık olabilir. Yahut çiftlerden birinin ailesine çok düşkün olması ve çoğunlukla bir araya gelmek istemesi durumunda, diğerinin ailelerden uzak yaşamayı doğru bulması, çift için aşmakta zorlanabilecekleri bir değişiklık olabilir. Biri hafta sonunu baş başa geçirmek isterken, ötekinin her pazar aile ziyareti yapmak istemesi nedeniyle tartışan yada her bayram tatile mi gidilmeli, aileyle mi olunmalı problemi yaşayan o denli çok çift var ki. Bu tarz şeylerin yanı sıra, çocuk sahibi olmakla alakalı görüş farklılıkları, dini ve siyasal görüşler, cinselliğe bakış açıları, sosyallik anlayışı yada ev düzeni benzer biçimde mevzularda farklı bakış açılarının olması,fazlaca çift için tartışma kaynağı olabilir.

 

Elbette her durumda uyumlu olmak çok yüksek bir beklenti olur sadece kişinin kendisi için en öncelikli mevzularda uyumlu olması, diğer konulardaki değişiklıkların da yine bireyin kabul edebileceği ve saygı duyabileceği ölçüde olması çok önemli. İşte bundan dolayı evlilik öncesinde flört dönemini çok iyi değerlendirmek önemli. Flört döneminin kişinin başını döndüren, keyifli ve heyecanlı bir dönem olarak yaşanması çok güzel ancak bir yandan da bu devrin karşımızdaki insanı doğru tanımak ve anlamak için bir fırsat bulunduğunu, bu zamanda izlediğimiz farklılıkları da doğru değerlendirmemiz gerektiğini unutmamak gerek.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap