Orgazm Olamayan Kadınlar İçin Bazı Tüyolar
 1. Anasayfa
 2. Cinsellik

Orgazm Olamayan Kadınlar İçin Bazı Tüyolar

0

Öncelikle seks hakkında endişelerinizi kafanızdan atmalısınız. Endişe, seks konusunda ulaşabileceğiniz hazzı sınırlandıracaktır.

Seks sırasında orgazm hisleri elde etmeye odaklanın. Beklenen eylemin tümü kendiliğinden gelecektir. Daha verimli bir cinsel hayat yaşamak ve sahip olmak için günlük hayatınızda yapmanız gerekenleri ihmal etmemelisiniz. Bunlar:

Tükettiğiniz Şeylere Dikkat Edin

Sağlıklı bir vücuda sahip olmak hem sizi hem de hormonlarınızı etkiler. Genel olarak şeker alımını sınırlamak , yeterli protein ve sağlıklı yağlar tüketmek orgazm için seviyenizi ideal seviyede tutacaktır. Yağlı patates kızartması, burger pizza gibi yiyecekler cinsel yaşamınızı ciddi şekilde etkiler.

Antidepresanlar, doğum kontrol hapları veya ilaçlar libidonuzu azaltıp hormonlarınızı değiştirebileceğinden aldığınız ilaçları muadilleriyle değiştirmek için doktorunuza danışabilirsiniz. Aynı zamanda cinsel ilişki sırasında orgazm olamama gerginlik ve yetersizlik hissine neden olabilir.

Spor Yapın

Orgazm olmak için genital bölgeyle beyin arasındaki nöronların serbest akışının sağlanması gerekir.Özellikle yoga , bu tür bir gerilimi açmanın ve orgazm enerjisini vücuda bağlamanın harika bir yoludur. Eğer yoga yapamıyorsanız, evde basit esneme hareketleri de yapabilirsiniz.

Stres Seviyenizi Azaltın

Stres vücudun kortizol üretmesine neden olur. Kortizol da seksüel uyarılmayı sağlayacak tüm mutluluk hormonlarını baskılar. Özellikle de orgazm olmanızı sağlayan kasları etkiler.

Mastürbasyon

Haftada en az üç defa, bir çeşit kişisel keşif diyetine girin. İlk olarak, nasıl hissettiğinize odaklanın. Aklınıza gelen düşüncelere dikkat edin. Ardından, bu şekilde ne kadar süre uyarılmış kalabileceğinizi deneyin ve bunu yaparken vücudunuzda neler olup bittiğine dikkat edin.

Yardım Alın

Kendi kendinizi keşfetmenin zor olduğunu düşünüyorsanız size cinsellik konusunda eğitimler verebilecek bir uzmana danışın.

Tüm bunlara ek olarak, vücudunuzun ne yapacağınız konusunda çok iyi olduğunu unutmayın , siz sadece onun çalışmasına yardımcı oluyorsunuz.

Emoji İle Tepki Ver
 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir