1. Ana Sayfa
  2. Cinsellik

Kadının Orgazm Olması İçin Erkeğe Ne Görev Düşüyor?


0

Kadının Orgazm Olması İçin Erkeğe Ne Görev Düşüyor?

Kadınların orgazm olabilmesi için erkeklere de önemli bir görev düşüyor. Örnek vermek gerekirse, önce oral yolla yada dokunarak uyarılması gerekiyor.

Partnerinizden birleşme esnasında oldukça yavaş ve yumuşak hareketlerde bulunmasını isteyebilirsiniz, isteklerinizi söylemekten çekinmeyin birbirinizi anlamak ve duyarlı davranmak zevk oranını fazlasıyla yukarı çekecektir.Böylece birleşmeyi hızlı sonlandırmasını engellemiş olursunuz. Çünkü erkeklerin coğu içgüdüsel olarak hızlı ve kısa sevişmelerden yana olabiliyor.

Misyoner pozisyonunu tercih ediyorsanız, partnerinizin yüzü sizinkinden daha yukarıda olacak biçimde pozisyon alın ve partnerinizin çenesi alın hizanızda olursa, onun cinsel organıyla sizinki daha yakın temas halinde bulunacak, siz de istediğiniz zevki daha kolay alabileceksiniz.

Kadınların orgazm olabilmesi için erkeğin yapması gerekenler:

  • Seks esnasında erkeğin kadına karşı tutum ve davranışı çok önemlidir. Erkek eğer kadına yakın ve sıcak davranıyorsa, onun zevk alabileceği şekilde yaklaşıyorsa ve isteklerine önem veriyorsa kadında kesinlikle keyif alıcak ve orgazm olacaktır.
  • Erkeğin kadına karşı anlayışlı olması, kadının isteği yoksa tavır almadan onu zorlamaması çok önemlidir.
  • Eğer erkekte erken boşalma sorunu varsa öncelikle bunun düzeltilmesi gerekir, aksi halde seks iyi olmayacak, kadın zevk almayacaktır. Burada sadece mesele süre değildir. Erkeğin boşalmayı kontrol altına alması ve kadına göre kendini ayarlayabilmesi de önemlidir.
  • Cinsel terapi de başarılı bir yöntemdir. Eşlerin birbirine yardımcı olması, samimi bir ilişki, konuşabilmek ve paylaşabilmek cinsel hayatın da kalitesini arttıracaktır.
  • Birlikte baş başa vakit geçirmek, tatile gitmek, her iki tarafın da cinsel hayatını renklendirecektir.
  • Partneriniz ile birlikte iken olabildiğince ona odaklanıp, tüm tenine hitap ettiğinizi hissetirmelisiniz.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap