Evlilik Hayatında Cinsellik Hangi Sıklıkla Olmalı?
  1. Ana Sayfa
  2. Cinsellik

Evlilik Hayatında Cinsellik Hangi Sıklıkla Olmalı?

Eşiniz ile her gün cinsel ilişkiye girmek zorunda değilsiniz ancak iki tarafın da mutlu olması için evliliğin olmazsa olmazlarındandır.Partnerinizin seks yapması için mutlaka zaman ayırmalısınız, mutsuz çiftler genellikle bu durumdan muzdariptir. Mutlu çiftler hem yeni evli oldukları hem de partnerleriyle vakit geçirdikleri için cinsel hayatlarından memnundurlar.

Evlilikte İlk Yıl Cinsellik Hakkında Bilgiler

Bir ilişkinin ilk yılında genellikle cinsel doyum ve sıklık cinsel ilişki çeşitliliği açısından en heyecan verici yıllar olarak kabul edilmektedir. Evliliklerde ilk yıl da cinsel birliktelik ayda 20 veya daha fazla olabilmektedir. Ancak zamanın ilerlemesiyle bu sayı en aşağılara kadar inmektedir.

Yıllara Göre Evlilikte Cinsel İlişki

Evlilikte 3. Yıl Cinsel Birliktelik

Zamanla aynı evdeki partnerinizden uzaklaşabilirsiniz.Ancak bu durumu tam tersine çevirebilirsiniz.
Evliliğinizin 3.yılında cinsel birlikteliğiniz azalabilmektedir.Ayda 16 kez birliktelik yaşayabilirsiniz.
Fakat bu birliktelik 3.yılınızdaki sorunlardan kaynaklanabilmektedir.Yıllar geçtikçe, bir şey değişmez: bir ilişki ilk heyecan aşamasını geçtiğinde, çiftin birliktelik sıklığı düşmektedir.Ve bu durum çoğu insanın başına gelse de kafanızda soru işaretleri yaratmaktadır.

5 Yıllık Evlilikte Cinsellik

Konuyla ilgilenenlerin ve aile ilişkileri danışmanlarının görüşleri tek bir soruda birleşiyor.En önemli şey çiftler arasındaki iletişim ve önemli konu hakkında konuşabilmektir.Her ikisi de olanlardan mutsuz hissetmiyorsa , o zaman ilişkide seks eksikliği sorun değildir.Ancak evliliklerde 5.yıl da haftada genellikle 3 kez birliktelik yaşanabilmektedir.

10 Yıl ve Üzeri Evlilikte Cinsel İlişki

Psikologlar, birçok insanın seks eksikliği veya seks için harcanan zaman konusunda endişelenmesine gerek olmadığına dikkat çekiyor.Eşlerin arasın da bir sorunu varsa, o zaman çift ile temas arasındaki iletişimi geliştirmek gerekmektedir.Evliliklerin 10. yılların da neredeyse cinsel birliktelik bitme noktasına gelebilmektedir.Bu sayı ayda bir kez olabilmektedir.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında