Eski İlişkinizin Kalıntılarından Kurtulun!
 1. Anasayfa
 2. Ayrılık-Boşanma

Eski İlişkinizin Kalıntılarından Kurtulun!

0

Bir ilişkinin sona ermesi, beraberinde hem olumlu hem de olumsuz birçok güçlü yön getirir. İlişki boyunca sizi daha güçlü ve mutlu hissettiren sevgiliniz , ilişkinin bitmesiyle birlikte en korkunç duygulara neden olabilir. Bunun nedeni, çoğu zaman sevdiğimiz kişiye duygusal olarak bağlı olmamız ve egomuzun önüne geçmemizdir. Tabii ki, bu harika bir şey. Ama her şey yolundayken. Aksi halde öfke, küskünlük ya da üzüntü ile karşı karşıya kalabiliriz.

İlişkiniz sona erdiğinde, duygularınızı anlamanız ve çözmeniz gerekir. Kızgınlığınızı, utancınızı, hayal kırıklığınızı ya da pişmanlığınızı sağlıklı bir şekilde ifade edebilmeyi öğrenmeniz hemen mümkün olmaz. Tüm bu duyguları tanımlamak ve çözmek düşündüğünüzden daha uzun sürebilir. Ancak devam etmek, yeniden bir ilişkiye başlamak veya kendi başınıza mutlu olmak için bu adımı atlamanız gerekir. Bunu görmezden gelirseniz yolculuğunuza devam etseniz bile geçmişin bu izlerini hep yanınızda taşıyacaksınız. Ve hem kendinize hem yeni ilişkinize zarar verirsiniz.

Duygusal Hayaletlerinizi Kabul Edin

Bu geçmişinizde kalan kişiyi suçlayacağınız anlamına gelmiyor. Hatta size gerçekten duygusal zarar vermiş olmalarına da gerek yok. Belki de gayet güzel bir ayrılık süreci yaşadınız. Ama yine de sizi duygusal olarak bir şekilde etkilemiş olabilir. Ne tür bir davranış sergilemiş olursanız olun , hayatınızın kontrolünü ele geçirmek için neyle karşı karşıya olduğunuzu bilmeli ve kontrol edebilmelisiniz . Duygusal hayaletinizi kontrol edemezseniz , o sizi kontrol edecektir. Bu konuda sana kimse yardım edemez. Başka birini suçlamanız ise kendinizi kurban gibi görmenize neden olur. Ve siz bir kurban olduğunuz sürece, hayatınızı kontrol edemezsiniz. Sizi neyin etkilediğini keşfedin ve kabul edin. Bu, hayatın kontrolünü almanın ilk adımıdır.

Olanların Sorumluluğunu Alın

Önündeki kişiye kızmak için kendi hatalarınızı görmek yararlıdır. Kendinize toksik ilişkilerle ilgili olumsuz düşüncelerden kurtulma için bir şans verin. Artık hiçbir şeyin sizi kontrol etmesine izin vermeyin. Belki eski sevgilin için yeterli olmadığını düşünüyorsun, belki eski sevgilin için gerçekten yeterince çabalamadınız. Ancak bu, yeni ilişkinizde o kişi olacağınız anlamına gelmez. Sadece sorumluluğunuzu kabul etmeniz ve amacınızı anlamanız gerekiyor. Karşınızdaki kişiye kızmak için kendi hatalarınızı görmekte fayda var.

Anlamaya Çalışın

Eski sevgilinizin size karşı olan alışkanlıklarını ne kadar üzdüğünü, ne kadar kırıldığını unutmak senin için zor olabilir, ama onları anlamak mümkün. Seni başkası için mi terk etti? Bu durumun elbette affedilecek bir yanı yok fakat bunu niçin yaptı? İlişkinizde ne gibi sorunlar vardı? Artık seni sevmiyor mu? Muhtemelen biten bir ilişkiyi sürdürmek için fazla ısrarcıydınız . Bir şeyleri anlamlandırmak aslında onları çözmenin adımıdır. Geçmiş hayaletinizi anlamaya çalışın, her şey mantıksal nedenlere dayandığında ondan kurtulmanız kolay olacaktır.

Emoji İle Tepki Ver
 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir