İşte Gerçekler: Kadınları Çekici Gösteren Özellikler
 1. Anasayfa
 2. Aşk

İşte Gerçekler: Kadınları Çekici Gösteren Özellikler

0

Konu ilişkilere gelince bilim dünyasının ne kadar çok söyleyecek şeyi olduğuna inanamazsınız. Tüm o ilk bakışta aşık olmaların, gözlerinizi alamamanızın, kırmızı giydiğiniz gün erkeklerin bakışlarını üstünüzde hissetmenizin hatta ses tonunuzdan etkilenilmesinin bile bilimsel açıklamaları var. Kadın-erkek ilişkileri üzerine yapılan araştırmalar, özellikle erkeklerin hangi kadınları hangi şartlarda daha çekici bulduğunu açıkça ortaya koyuyor. İşte araştırma sonuçlarına göre karşınızdaki erkeği etkileyebileceğiniz özellikler

 

Dudaklar ön planda

Vücut kıvrımlarınızı ön plana çıkarmayı unutun. Manchester Üniversitesinde yapılan araştırma sonuçları, dudakların bir kadının en çekici fiziksel özelliği olduğunu söylüyor. Angelina Jolie ve Scarlett Johanson gibi yıldızların çekiciliği düşünülürse, tersini iddia etmek de mümkün değil zaten. Özellikle pembe ve kırmızı rujlar erkeklerin ilgisini çok daha uzun süre üstünüzde tutmanızı sağlıyor. Yardıma ihtiyacınız olduğunda kırmızıya yönelin, bir klasik ruj her zaman işe yarar.

Güçlü göz teması

“Gözler kalbin aynasıdır” sözünü herkes bilir ama gözler aynı zamanda birinin dikkatine giden yolun en önemlileridir! Birinden etkilendiğinizde göz bebekleriniz büyür. Herkes büyük göz bebeklerinden bu yüzden oldukça etkilenir. Yani demek istediğimiz, sevdiğiniz kişiye istediğiniz kadar bakmaktan çekinmeyin.


Emojilerden ders alın

Emojiler gibi gülümse, Memnun olmayan emojiler gibi değil, gülen yüz. Araştırmalar erkeklerin kadınları daha çekici bulduğunu gösteriyor. Başka bir deyişle, yüzünüze surat asarak bakmak hiçbir erkek üzerinde etkili olmayacaktır.

Bembeyaz dişler

Araştırmalar pürüzsüz beyaz dişlerin çok daha çekici olduğunu ve kimsenin çarpık sarı dişlerden etkilenmeyeceğini gösteriyor. Düzenli fırçalama, diş ipi kullanımı ve diş hekimine ziyaretler sadece sağlığınız için değil, aşk hayatınız için de önemlidir. Bu, DNA’mızda kök salmış doğurganlık ve sağlık evriminin işaretlerinden biridir.

Ses tonunuzu yükseltin

Açıkça görünüyor ki tiz sesler çok daha seksi. Araştırmacılar, daha yüksek ve tiz seslerin küçük ve daha çekici bir vücudu akla getirdiğini söylüyor.

 

Vücut dilinizi kullanın

Başınız ve ayaklarınız önünüzdeki kişiye dönük tek bir yerde durduğunuzda ve bağlantıya açıksınız mesajını gönderin. Bir yerde oturarak ilgilendiğiniz adama doğru eğilerek konuşun. Ayrıca yanakların kızarması bir cazibe işareti olarak kabul edilir ve aslında vücudun karşı tarafın dikkatini çekmek için oynadığı bir oyundur. Bu yüzden allık kadınların en sevdiği makyaj görünümlerinden biridir.

Emoji İle Tepki Ver
 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir