Aşkın Tam Tamına 7 Kuralı
  1. Ana Sayfa
  2. Aşk

Aşkın Tam Tamına 7 Kuralı

0

Kadınlar sevginin kendisidir aslında. Birinin annesi, kızı, kız kardeşi ve sevgilisi olarak bizler erkeklerin kalbine sevgi aşılama yeteneğine sahibizdir. Elimizde mükemmel bir güç var. Bu aslında biz kadınlar için fazlasıyla önemli bir görev. Sadece önce kendimiz için neyin gerekli olduğunu bilmemiz ve özbenliğimizi keşfetmemiz gerekiyor.

Gerçekten bizler kimiz? Bu noktaya nasıl gelebildik ? Kendi hayatımızı mı yaşıyoruz yoksa başkasınınkini mi?

Çoğumuz üzücü olaylar meseleler yaşamadan kim olduğumuzu tam anlamıyla  keşfedemiyoruz. Zorlu ilişkilere girmeden, bize zarar verecek birine bağlanmadan, dibe vurmadan gerçeklerle yüzleşemiyoruz. Bazen bu durumlarda baş başa kaldığımız anda tüm gücümüzle kendimizi dışına atabilsek de bazen içimizdeki o gücü keşfetmek yıllar alıyor. Çoğu zaman bu hayatımızda yaptığımız en zor şey oluyor.

Kendimize bir arzu nesnesi seçiyoruz ve bizi en aşağı  çekmesine izin veriyoruz bilerek. Geri adım atabilmek, vazgeçebilmek zaman geçtikçe zorlaşıyor haliyle.İçinizde farkında bile olmadığımız keşfedemediğimiz bir güç var aslında. Orada olduğunu bilmiyorsunuz belki ama aslında her zaman sizinle. Size zarar veren bağlardan kurtulmanız ve iyileşmeniz için size ancak bu gücünüz yardımcı olabilir.

Doğru bir şekilde bağ kurmak mümkün ve kesinlikle buna değer. Gerçek bağ sizi boğmaz ve sisin içinde bırakmaz. Gerçek Vazgeçmek istediğinizde ya da hayal kırıklığı yaşadığınız anda başka bir yol olduğunu bileceksiniz.

Doğru bir şekilde bağ kurmak kesinlikle buna değeceğinden emin olabilirsiniz. Gerçek bağlar sizi boğmaz ve karanlığın içinde bırakmaz zaten. Gerçek vazgeçmek istediğinizde veya hayal kırıklığı yaşadığınız anda başka bir yol olduğunu keşfetmenize bilmenize yardımcı olur.

Bağlılık yolu bir alıştırma ve diğer tüm alıştırmalar gibi ustalaşmak için fedakârlık ve tekrar gerekiyor. Fakat şöyle güzel bir noktası var ki, nasıl oynayacağınızı öğrenirseniz büyülü şeyler ortaya çıkarabileceksiniz..

İlişki Oyununun Tam Tamına 7 Kuralı

Dinleyin ve Yavaşlayın.
İlişkiler iyileşme için bir potadır
İlişkilerin etkili olması ve işe yaraması için ihtiyaç duyulan olan tek bir gerçek var, ne olursa olsun oyunda kalmak için gerekli cesarete sahip olmak. Suistimale uğramak dışında herhangi bir şey sizin cesaretinizi kırmasın. Ne olursa olsun içinde kalmaya ve bağ kurmaya devam edin ki, nihayetinde ne olacağını görüp ödülünüzü alın.

Önce Kendinizi Sevmeyi Bilin.
Kendinize değer vermeden bir başkasının size değer vermesini bekleyemezsiniz değil mi? Kendinizle baş başa kalmayı ve bundan keyif almayı öğrenin. Hiç kimse sizden daha özel değil, kendi gücünüzü keşfedin, tek başınıza da mutlu olunabileceğinin farkına varmalısınız. Değerlerinizden, inançlarınızdan, fikirlerinizden vazgeçmeden de sevebileceğinizi hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayın.

İletişimi Geliştirin.
Engellerin içinde de her zaman bir yol vardır. Kızgın, içine kapanmış ya da anlaşılmamış hissediyorsanız, bunun nedeni iletişim kurmamanız ya da bir şeyleri paylaşmamanız olabilir. Bir şeyleri sesli söylemek onları yıkmanın ve ilişkinin gelişmesinin tek yoludur bunu unutmayın. İtiraf etmekten de korkmanıza gerek yok.

Gerçek Güç Teslim Olmakta.
Bir şeyleri oluruna bırakmak sizi daha güçlü yapacaktır. Derin bir nefes alın ve her parçanızın tamamen rahatlamasına izin verin. Dışarıdan çözülmesi imkansız görünen tüm o karmaşık sorunlar, içeriden bakınca çok daha az korkutucu oluyor.

Farklılıkları Kabullenin
Sevgi kabullenmektir aslında. Sevdiğiniz kişiyi tüm farklılıklarıyla kabullenmeyi öğrenmek ve değiştirmeye çalışmamak size huzur verir. Hem zaten en iyi takımlar farklı güçlere sahip kişilerden oluşur. Birbirinize benzemek zorunda değilsiniz ama birbirinizi tamamlayabilirseniz harika olduğunu göreceksiniz.

Unutmayın, aşk sonsuz bir oyun ve eğer doğru oynanırsa, kaybetmek için bir neden yok.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap