Aldatmaya Zemin Hazırlayan 5 Sebep
  1. Ana Sayfa
  2. Aşk

Aldatmaya Zemin Hazırlayan 5 Sebep

0

Denver Üniversitesinin Klinik Psikologlarının önemli bir araştırmasında aldatmanın 5 güçlü nedeninin olduğunu belirtti. Bunlar:

İlişkiye Karşı Bağlılığın Azalması

İlişkide çiftlerin birbirleri arasında iletişimin ve paylaşımların azalması sevgi bağını da yok etmektedir. İlişki arasında paylaşılacak gündelik ve diğer önemli şeylerin azalması yahut kalmaması ilişkiye soğukluk girmesine neden olur. Başkaları tarafından oluşabilecek ilginin hoşlarına gitmesi sonucu aldatmalar yaşanabilir.

 

Cinsel Aktivitelerin Azalması

Cinsellike ile belirli duyguların ve hormonların eşiniz veya sevgiliniz ile yaşanmamasına bağlı olarak sevginin azalması sonucunda hem cinsel hem duygusal olarak aldatmalar gerçekleşebiliyor.

Çok Fazla Dışa Dönüklük

Eşlerin ve sevgililerin sosyal medya ortamlarında veya yüz yüze olarak dışarıya aşırı ilginin olması ve bu yüzden de az zaman geçiriyor olmaları birbirlerinden uzaklaşmalarına ve sevgi, aşk bağlarının incelmesine neden olur.

Aldatmaya Yönelik Hoşgörülü Bir Tutum

Aldatmanın büyütülmemesi gerektiğini, abartılmaya gerek olmaması,  bunlar çok normalmiş gibi inançların olması,  beyinde zamanla aldatma eğilimini arttıracaktır.

 

Aldatmayı Onaylayan ve Bunu Destekleyecek Bir Ortamın İçerisinde Bulunmak

Arkadaşların, filmlerin, sosyal medya paylaşımlarının aldatma olaylarını destekleyen yaklaşımları göstermesine bağlı beyinde olumsuzluğun normalleşme süreci oluşmasına sebebiyet verir.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap