1. Ana Sayfa
  2. Hamilelik

Yaz Hamileliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar


0

Yaz Hamileliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Yaz aylarında gebe olacağınız dönemlerde kimi zaman içinizi hüzün kaplar. Ancak bu hüzün yerini sevince bırakmalıdır.Kış döneminin zorlu koşulları dışında yaz hamilelikleri de bir kadar güzel ve keyiflidir. Aslında hamilelik hangi zaman olursa olsun her zaman özel ve güzeldir.Bunun keyfini çıkartmak aynı zaman da faydalanabileceğiniz kimi önerilerimiz de olacaktır.

  •  Yolculuklarınızda mola vereceğiniz zaman 10- 20 dakika yürüyüş yapın. Uçak yolculuklarında da 2 saati geçkin uçuşlarda mutlaka yürüyüş yapın. Bu sayede bacaklarda ödem olmasını veya toplardamarlarında kan pıhtılaşmasını da önlemiş olabilirsiniz.

 

  •  Yolculuk esnasında emniyet kemeri büyük önem taşımaktadır. Anne adayları için bu önem, 2 kat arz ediyor.
    Çünkü emniyet kemeri, güvenliğiniz içindikkat etmeniz gereken çok büyük bir faktördür. Peki emniyet kemeri nasıl takılmalıdır? Karnınızdan değil, karnınızın altından, kalça hizasında olacak şekilde taım işlemi gerçekleştirilmelidir. Emniyet kemerini karnınızın üstünden takmanız, oluşabilecek herhangi bir asıçta bebeğinize zarar verebilir, doğrudan bebeğin plasentasından erken ayrılmasına sebebiyet verebilir. Bu durumlara dikkat etmek gerekir.

 

  • Ayaklarınızı soğuk suya sokabilirsiniz. Bu sayede şişmiş ve terlemiş ayaklarınızın soğuk su içerisinde olması, ayaklarınızın serinlemesi ve ferahlamasında yardımcı olurken sizinde ayrıca çok rahatlamanızı sağlayacaktır.

 

  •  Sudan çıkıp mayonuzu değiştirmeyi ihmal etmeyin. Anne adaylarında erken doğum veya düşük riski yok ise, deniz ve havuza girip girmeme konusu sizin insiyativinizdedir. Havuzlarda mikrop hastalıkları görülebilirliği yüksek olduğundan, öneri denizlerdir. Ve sudan her çıktığınızda da mayo ya da bikininizi değiştirmeniz tavsiye edilir.

 

  • Çiğ sebze tüketeceğiniz zaman iyi bir yıkamadan, durulamadan geçmiş olmasına önem verin. Yöresel yemeklerinizi de tüketirken gıdaların temiz olduğundan emin olun.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap