1. Ana Sayfa
  2. Hamilelik

Yaz Hamileliği İçin Tavsiyeler


0

Yaz Hamileliği İçin Tavsiyeler

Yaz ayları insanların genel olarak en fazla sevdiği, tatil yapabildiği ve güneşe daha yakın olabildikleri için beğendikleri mevsim ayıdır. Bu aylar içinde gebe olmak ise, sizi karamsarlığa düşürmesin.
Tam aksine güzel tatil günlerinde neler yapabileceğine dair size birbirinden güzel tavsiyelerde bulunmak istiyoruz.

Açık Renkte Kıyafetler

Sentetik olmayan kumaş, hem pamuklu aynı zamanda da ısıyı yansıtabilen açık renkli kıyafetlerden yana  tercihlerinizi yapabilirsiniz. Bu sayede beden sıcaklığını da yüksek tutarak terlemeyi azaltabilirsiniz.

 

 

İç Çamaşırında Pamuklu Seçimler

Gebelik döneminde vajinal enfeksiyonlar fazlası ile görülmektedir. Gebelik dönemi içerisindeyken, genital alanda kuruluk olabilir ve bu duruma dikkatli bir şekilde ilgi gösterilmesi tavsiye edilir. Aynı zamanda  yaz aylarıda vajinal enfeksiyonların genel olarak görüldüğü bir zamandır. Bundan dolayı pamuklu iç çamaşırı kullanmakla cildinizin ferah soluk almasını sağlamış olabilirsiniz. Anne adayları kendilerini cilt mantarı veya genital mantardan böylece daha kolay korunma sağlayabilirler.

Koruma Etkeni Yüksek Kremler

Anne adayları, hamilelik zamanlarındaki hormonlarında değişimler yaşarlar.Bu anlarda ciltlerinde beklemedikleri farklılıklar ortaya çıkabilir. Bu gibi durumları önleyebilmek için, ciltteki renk değişimleri dahil doğumdan sonra kaybolsa dahi güneş ışınları ve gebelikte salgılanmış olan hormonlar nedeniyle kirleri yok etmek yerine yüksek savunma etkeni olan kremler seçenek edebilirsiniz. Bu sayede güneş ışınlarından oluşabilecek cilt lekelerini de önlemiş olabilirsiniz.

Yolculuk anlarında yürüyüş yapın.

Her yolculuğunuzda mola vermeye çalışın. Yaklaşık olarak 2 saatte bir olmak üzere 10 – 15 dakikalık yürüyüş molaları sağlığınız yönünden oldukça önem arz etmektedir.Bacaklarınızdaki ödemi ve bacak toplar damarlarınızdaki kan pıhtılaşmasını da en aza indirmeyi başarabilirsiniz. 34 haftasını doldurmuş gebelerin uçak yolculuklarına çıkması tavsiye edilmez.

Emoji İle Tepki Ver
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap