1. Ana Sayfa
  2. Hamilelik

Kış Hamileliği İçin Öneriler


0

Kış Hamileliği İçin Öneriler

Kışın çoğu şeyi yapmak zor olmakla beraber gebe olmakta ayrı sorunları yanında getirir. Elbette her mevsimin güzelliği, kendi içerisinde güzel ve ayrıcalıklıdır. Buna güvenerek de havanın soğuması ile beraber, grip vb.
bulaşıcı hastalıkları da yanında getiriyor.

Bu da anne adaylarının bir şekilde, bu hastalıklardan kendilerini korumaları gerektirdiğini ortaya çıkarmaktadır.Her insanda kış ayları geldiği zaman metabolizmada yavaşlama gerçekleşir. İşte bu nedenden dolayı karbonhidrat ile tatlı kullanımını da azaltmak gerekmektedir. Fazla kilo almamak için yediklerimize dikkat etmeli, mevsime uygun yenilmesi gereken meyvelerde ise fazla yemekten kaçınılmalıdır.


Balık yiyebilirsiniz. Bu durum uzmanlar tarafından da tavsiye edilir.Çünkü kış hamileliği yaşamış kadınlar hafta içerisinde minimum bir porsiyon balık tüketilmesi tavsiye edilir. Bu sayede kemik ve diş gelişmeyi için önemli bir adım atılmış olunur. Bunun yanında D vitamini de almış olunur. Et veya tavuğa göre hafta içerisinde 3 porsiyon balık tüketmek daha faydalıdır.

Alışveriş merkezlerine, gereksiniminiz bulunmadığı müddetçe gitmeyin. Çünkü kış ayları, en fazla da grip aylarıdır.
Grip salgını olması sebebiyetiyle kışın tokalaşmayın, kendinizi bu durumdan koruyun. Yürüyen merdiven, asansör veya otobüslerde her insanın ilişki kurabildiği alanlara elinizi sürdüyseniz mutlaka elinizi yıkayın.

Açık bölglerede yürüyüşlerinizi yapın. Elbette kışın hava koşullarına göre değişkenlik gösteren durumlar olsa da, sporu savsaklamayın ve en iyi şeklinde egzersiz yapmaya çalışın. Yerlerin ıslaklığına göre, karlı veya buzlu olmasına göre önceden tedbirinizi alın.Kirli havalarda dışarı çıkma durumunuz olursa eğer, çocuğunuz ve kendi sağlığınız açısından maske takmanız daha iyi olacaktır.

Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı dileriz.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap