Çocukların Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Besinler
  1. Ana Sayfa
  2. Anne/Bebek

Çocukların Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Besinler

0

Çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek için özenle seçilmesi gereken besinler bulunuyor. Düzenli beslenme, düzenli uyku ile hastalıklardan korunma sağlarken, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürebilirsiniz.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Besinler

Bağışıklık sistemi için en gerekli besinler şu şekildedir;

Et Takviyesi 

Balık, beslenme için en temek besin değerlerini içeren özel yiyeceklerimizden biridir. Vücut için gerekli değerlerin yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendiren özel formüller içerir. Yine kırmızı et tüketmek, çocuklarda bağışıklık sisteminin fazlasıyla gelişmesine olanak sağlamaktadır. Bu tüketim esnasında abartılmaması gerektiğini unutmayalım.

Sebze- Meyve Beslenmesi

Çocukların beslenme alışkanlıkları arasında hemen hemen her gün bir meyve mutlaka olmalıdır. Taze meyve suları, güne zinde başlamanın formülleri arasındadır. Sebze yemekleri, çiğ sebzeler  ve taze meyvelerle birlikte çoğu hastalık önlenebilir ve bağışıklık sistemi daha güçlü hale gelir.

Bağışıklık Sistemini Geliştiren Besinler

Sebzelerden özellikle; kereviz, ıspanak, brokoli, pazı ve yeşil yapraklı sebzeler bağışıklık sisteminin gelişmesine ve dahada güçlenmesini sağlar. Bebeklik çağında beslenme alışkanlıklarına dahil edilen yoğurt, çocukların her gün 1 kase tüketmesi gereken bir besin kaynağı olarak yer alıyor.

Her güne 1 adet yumurta ile başlamak hem sağlıklı bir bedene sahip olmasını hem de bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.Süt ürünleri fazlaca tüketilebilir. Peynir, tereyağ, süt, zeytin yağı ve doğal meyve suları ile beslenmeyi dahada zengin bir hale getirilebilir.

A – B – C vitaminleri içeren gıdalar, günlük beslenme sistemine eklenmelidir.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren İçecek Tarifi

Bu tarifi yetişkinler ve çocuklar kullanabilir. Özel karışım sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirecek ev yapımı bol vitaminli içecek tarifi…

Malzemeler;

  • Orta boy 1 adet limon
  • 1 adet orta boy zencefil
  • Bal
  • Portakal
  • 2 adet çubuk tarçın
  • Bal
  • Kavanoz

Tarifi:

Limon ve portakalı yıkayalım,  daha sonra zencefilin kabuklarını ayırın. Limon ve portakalı kabukları ile dilimleyin. Zencefili ise küp haline getirin. Hazırladığınız malzemeleri kavanozun içine koyun. Tarçınları ise kavanoza dik yerleştirin. En son üzerine bal ekleyin göz kararı. Bu karışımı buzdolabına koyun. Ara sıra kontrol edin ters düz yapın. Buzdolabında bekleme süresi 1 gün. Bu bağışıklık güçlendirici içeceği her sabah aç karnına 1 kaşık tüketebilirsiniz. Çay olarak tüketmek isterseniz bir fincana 1 yemek kaşığı koyun, ılık su ekleyip tüketebilirsiniz.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap