1. Ana Sayfa
  2. Çocuk Gelişimi

Çocukların Fazla Kilo Alımı


0

Çocukların Fazla Kilo Alımı

Çok sevdiğimiz ve gelişimlerine önem gösterdiğimiz çocuklarımızda kilo meselesi çocukluk yaşlarından beri dikkat edilmesi gereken bir konudur.Çağımızda fast food alışkanlığı ve dikkatsiz beslenmenin etkisi altında kalan çocuklarımızın gelişen yaşlarda kilolarıyla alakalı sorun yaşamamaları için beslenmelerine ayrı bir önem vermemiz gerekmektedir.

Çocukluk obezitesinin önlenmesinde ilk olarak çocuğumuzun kilo almasının sebebinin araştırılması büyük önem taşımaktadır. Fazla yemek yemekten mi? yoksa hormonel bozukluktan mı? gibi sebeplerden mi olduğunun anlaşılması adına bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir.


Çocuklarınızın yemek zamanlarını ve yediklerini kesinlikle denetleyerek not almanız, ardından kiloya neden olan besinlerin saptanmasında çok yararlı olacaktır.Çocuklarınıza gereğinden fazla abur cubur yiyeceklerden uzak tutmaya çalışmalısınız. Ara öğünlerde sağlıklı gıdalarla beslenmesini sağlamalısınız.

Çocuğunuzun seveceği spor dalına yönlendirmeniz ve onunla birlikte bu aktiviteyi programınız pozitif bir hareket olacaktır. Spor yapma konusu dilediğiniz gibi gitmediği takdirde uzun yürüyüşleri alışkanlık haline getirmenizi tavsiye edilir.Çocuğunuzun meyve tüketiminin alışkanlık haline gelmesi kilo alımını engellemek ve sağlıklı olması için çok iyi olacaktır.

Çocuğunuzun fazla kilolarına kurtulması için uğraşırken bir uzman tarafından da destek almanız tavsiye edilir.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap