Bebeklerde Oluşan Vitamin Eksikliği
  1. Ana Sayfa
  2. Anne/Bebek

Bebeklerde Oluşan Vitamin Eksikliği

0

Bebeklerin sağlığını korumak için anne-babalar tüm sosyal çevrenin çok dikkatli olması gerekir. Öncelikle bebeklerin sağlığını olumsuz etkilediğini söyleyen yanlış bir bilgiden bahsetmek gerekiyor. Bebekler x ray cihazlarının herhangi bir kanserojen etkisi bulunmamaktadır. Fakat yine de içi rahat etmeyen anne babalardansanız görevlilerden rica ederek xrayden geçmeden toplu mekanlara girebilirsiniz. Tıbbi olarak kanıtlanmış herhangi bir zararının olmadığı dile getirilmelidir.

Bebeklerde Vitamin Eksikliği

Bebeklerde aft, vitamin eksikliği ve düşük değerlerinin önemli simgelerinden biridir. Ağızda çıkan bu küçük yaralar derinin içerisine işlemektedir. Bebeklerin annelerini emmelerini bile etkilemektedir. Aftların herhangi bir bulaşıcılığa sahip olmadığının da ek olarak dile getirilmesi lazımdır.

 

 

Bebeklerde alerji ortaya çıkaran besinlerden uzak durmak da sağlık bakımından denetlemesi gereken noktaların başında gelmektedir. Alerji ortaya çıktığı zaman bebeklerde cilt yapısında olumsuzluklar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle bebeğinizin hangi ürünlere alerjisi olup olmadığını net olarak aklınızda tutar ve beslenme planını da buna göre hazırlarsanız sorunsuz bir biçimde gelişimini tamamlamasını sağlayabilirsiniz.

Bebeklerde Bulaşıcı Hastalıklar

Bebeklerde amip özellikle toplu yerlerde sıklıkla meydana gelen salgınlardandır. Amip çocukların hem sindirim hem de beslenme sistemlerini olumsuz yönde etkileyen hususların başında gelmektedir. Hem diyare hem de kusma ile seyreden bu hastalığın içme sularından kapıldığı ve bulaşıcı bir niteliği olduğu da uzmanlar tarafından vurgulanmaktadır.

 

Bebeklerde ateş de amip hastalığının bir parçasıdır.
Amipten kurtulmak için mutlaka bir doktora başvurmalı ve bebeğinizin günlük hayatınızda sahip olduğu hijyeni en üst düzeye çıkarmalısınız.

 

 

 

 

 

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap