1. Ana Sayfa
  2. Bebek Bakımı

Yenidoğan Bebek Bakımı Nasıl Olmalıdır?


0

Yenidoğan Bebek Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yeni doğan bebeğinizi büyütürken aklınıza takılan kimi sualler kuşkusuz olacaktır. Ne yapılacağıyla alakalı olarak sizlere de çoğu önerilerde bulunmak istiyoruz. Bu sayede işinizi kolaylaştıracağı gibi sizlere de kimi faydalar sağlayacaktır.

Yenidoğan Bebeğin Emzirme Düzeni Hakkında

24 saat, 1 gün süresince ortalama 8 – 10 kez iki memenizi de kullanarak emzirmelisiniz. Her seferinde de birinin bitmesini sağlamanız tavsiye edilir. Emzirme süreyi geldiği zaman bebeğiniz uykuda olabilir ve uykuyu bölmemek doğru uygulamadır. Fakat emzirme aralıkları 3 saati geçmemesine çalışın.

Yenidoğan Bebeğin Uyku Düzeni Hakkında

Bebeğinizin fazlasını uykuda yaşamış ve uyku düzeninin değişik olan bebeğinizin tahminen olarak uyuma müddeti  12 – 16 saattir. 1-2 saatlik uyur iken ardından yine uyanır ve böylece toplamda gün boyu 12- 16 zamana kadar
uyumasını sağlamış olabilirsiniz.

Yenidoğan Bebeklerde Gaz Sancısı

Bebeğinizin sırtını dik şeklinde omzunuza yerleştirip, avucunuzun içerisinde ki boşluk oluşacak şeklinde parmakları kapatıp, bebeğinizin mide hizasında beline yakın avuç içinizle art arda vurup sıkışan gazı çıkartabilirsiniz.Sonrasında da avucunuzla bebeğinizin sırtını sıvazlayıp gazı aut çıkmasını edinebilirsiniz.

Yenidoğan Bebeğin Göbek Bakımı

Bebeğinizin tahminen 2 hafta ardından göbek bağı düşmesi normaldir. Eğer göbek bağı kuru tutulabilirse, bağ düşmesi henüz da hızlanabilir. Bu sebeple, bebeğinizi bu proses içinde küvette yıkamamak ve göbek bölgesini fazlaca ıslatmamak en doğru formül olacaktır.Göbek bağı düştükten ardından, alkollü veyahut kolonyalı bez ile kurumasını hızlandırabilirsiniz. Bu kazanın etrafında de iltihaplanma, kaşınma veyahut kızarık gibi meseleler olabilir.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap