1. Anasayfa
 2. Bebek Bakımı

Bebeklerimizi Kazalardan Nasıl Korumalıyız ?


0

Bebeklerimizi Kazalardan Nasıl Korumalıyız ?

Bebeklerimizin süt çocukluk döneminde başlarına gelen kazalarda malesef çoğu bebek zarar görmekte yada ölmektedir..Yapılan incelemelere göre bu miktar %30’luk bir oranı bulmaktadır.Bu nedenle ufak çocuklar kazalardan korunmalıdır. Özellikle mutfak, bebekler için tehlikeli bit yer olarak bilinmektedir. Isıtıcılar, sıcak su, çaydanlık, kesici- delici el aletleri gibi bulunan birçok araç-gereç çocuklar için tehlike arz etmektedir. Bebek kardeşi varsa hiçbir zaman kardeşi ile yalnız bırakılmamalıdır; zira çocuk kıskançlıkla bebeği boğabilir veya ona bilmeden zarar verebilir.


Bebeğinizi beşikte bırakıp hiçbir zaman başka bir  yere gitmeyin; kısa süreli de olsa bebeğinizi kesinlikle battaniye üstüne koyun. Yumuşak yastıklar veya kuş tüyü yataklar bebeklerinizi boğabilir. Herkesin fark edemeyeceği tek yere bebeğinizin üzerini örtecek hiçbir zaman koymayın; zira görülmeme neticesi üstüne basma veya ağır eşya koyma gibi etmenlerle bebek ölümüne neden olabilirsiniz.

Bebek olan hanelerde draje şekerler, bebek emzikleri, ufak boncuklar ve emzik tıpaları ortalığa bırakılmamalıdır.
Çünkü bu gibi nesneler bebeğin yutabileceği ve ölümüne neden olabileceği faktörleri oluşturacak etmenlerdir.
Çocukların elektrik prizlerine ulaşmasına veya oynamasına neden olacak durumlara ihtimal verilmemelidir.
Evdeki şişe, bıçak, makas, zımba, delgeç ve iğne gibi kesici ve delici aletler bebeğin erişebileceği yerlere hiçbir zaman konulmamalıdır.Bebeğinizi güneş ışınlarına direk maruz kalacağı şekilde bırakmamalı, onları güneşten korumalısınız.

Emoji İle Tepki Ver
 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir