1. Ana Sayfa
  2. Bebek Bakımı

Bebekler Nasıl Uyutulmalı ?


0

Bebekler Nasıl Uyutulmalı ?

Bebeğiyle alakalı uyku sorunu yaşam sürdüren anne babalar, siz de anne-baba olarak bebeğinizi ne kadar ferah hissettirir ve uyutabilirseniz, onun kadar uykuya gözlerinizi siz de yumabilirsiniz. Siz de birkaç yöntem ile birlikte bebeğinizi derince uykulara rahatlıkla bırakabilirsiniz.

Bebeğinizin Düzeni Olsun

Bebeğiniz yeni doğduysa şayet, günlük 16 saatten çok uyuması gerekliliğini bilmelisiniz. Buna güvenerek, her iki vakitte tek ise karınlarının acıkması sebebiyle uyur iken uyanırlar. Bunun karşılığında ise 3 aylık olduğunda bebeğiniz, geceleri 5 saat uyur, 6 aylık olduğunda ise bu müddet 9-12 saat arasında değişiklik göstermektedir.

Bebeğinizi Hareketlendirmeyi Eksik Etmeyin

Gün boyu hareket durumunda olan fert yorulur ve akşam derince bir uykuya geçer. Bebeklerde de aynı vaziyet geçerlidir. Bebeğiniz uyanıkken ne kadar dinamik olursa, onunla ne kadar çok oyun oynarsanız uyku zamanında da birçok defa  rahat olmasını sağlamış olacaksınız. Daha iyi ve keyifle uyumaya dalacaktır.

Uykuya Dalma Süreci

Bebeğinizin her 2 vakitte bir karnın acıkması ve günlük ortalama 16 saat uyuması gerektiğini bilerek, uyumaya dalma sürecinde yatağına götürerek onun  iyi bir şekilde uyumasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede de yatağında ferah bir uyku çekmesini sağlamış olacaksınız.Bebeğiniz uyanıkken sakinleştirmekte çoğu zaman zorlanıyorsanız veyahut bu durum uzun oluyorsa, o durumda emzik verebilirsiniz. Eğer bebeğiniz gece uyanırsa ve hem alaka hatta beslenme gerekiyorsa yapacaklarınız en basitinden loş tek ışık açmak olacaktır.

Emoji İle Tepki Ver
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap