Anne Sütünde Bulunan Antikorların Faydaları
  1. Ana Sayfa
  2. Anne/Bebek

Anne Sütünde Bulunan Antikorların Faydaları

0

Anne sütü antikorları, bebeklerin virüslere karşı tam donanımlı olmasını sağlar. İlk beslenmelerinden itibaren bakteri ve virüslere karşı onları korumak için özel bileşenler içerir.

Kolostroma anne sütünün ilk salgısıdır. Halk arasında ‘’ağız’’ olarak adlandırılan ve bebeklerin sindirim sistemi gelişmesi için ilk açılışı yapan kolostrom, yüksek değerlerde immünoglobulin A içeriyor. Ayrıca bebeğin sağlığı için belirli antikorlardan ve bileşenlerden oluşur.

Anne sütünün hastalıklara karşı korunması

Anne sütünün faydaları arasında bağışıklık sistemini güçlendirmesi de vardır. Değerli bir besin kaynağı olan anne sütü , iç organların sağlıklı gelişimi ve bakterilerin arındırılması için özel elementler içerir.
Mide ve bağırsakların daha ideal çalışması, solunum yollarının ve yemek borusunun harika çalışması için çok değerlidir. Mikroplara karşı koruma ayrıca grip enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olur. Hastalıklara neden olabilen patojenler anne sütünde bulunan antikorlardır. Emzirmenin faydaları arasında alerjenlerin ortadan kaldırılması da vardır. Ayrıca obezite ve diyabet riskini azaltırken enfeksiyonları önlemede etkin koruma sağlar.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap